اخلاق کاری شرط اول کار هنری است

 سپهر نصیحت‌گر با ابراز تاسف از همکاری با فرهاد وزیری گفت: لغو مجوز «پرفورمنس‌آرت مثلث» به اعتبار هنری من لطمه زد.

توسط

انتشار

۲۸ فروردین ۱۴۰۰

«پرفورمنس آرت موزیکال مثلث»

سپهر نصیحت‌گر در پی لغو  مجوز «پرفورمنس آرت موزیکال مثلث» به رسانه‌ها گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این نمایشگاه باید در تاریخ ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۴ با مجوز رسمی اداره کل ارشاد گیلان برگزار می‌شد، اما امروز مجوز برگزاری لغو شد.

وی با بیان این که «پرفورمنس آرت موزیکال مثلث» روح تازه‌ای به فضای هنری گیلان می‌بخشید، ادامه داد: پرفورمنس‌آرت گونه‌ای هنرهای جدید یا معاصر است که در سال ۱۹۵۰ شکل گرفته و بیشتر با موضوع و دغدغه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی در دوران پس از مدرن اجرا می‌شود.

این هنرمند گیلانی با بیان این که «پرفورمنس‌آرت مثلث» سیر آفرینش انسان را روایت می‌کند، عنوان کرد: چیدمان و دکور این اثر بر اساس ساختار رحم مادر شکل گرفته بود و ما قصد داشتیم با عناصر بی‌جان داخل رحم مادر را بازسازی کنیم.

وی با اشاره به این که نمایشگاه مجوز‌های لازم برای برگزاری را اخذ کرده بود، اظهار داشت: در فرآیند برگزاری این نمایشگاه من در نقش اجرا‌گر و صاحب چیدمان و همکارم به عنوان آهنگساز و نوازنده مسئولیت کار را برعهده گرفتیم.

نصیحت‌گر با بیان این‌که بررسی و طرح‌ریزی‌های این اثر سه ماه زمان برده است، افزود: پس از سه ماه تلاش برای طراحی و ساخت موزیک طرح جامع را به اداره کل ارشاد اسلامی گیلان ارائه کردیم و کارشناس هنری ارشاد کار را تایید کرد و مجوز نهایی با تایید کارشناس ارشاد صادر شد.

وی با ابراز تاسف از همکاری با فرهاد وزیری تاکید کرد: متاسفانه فرهاد وزیری بدون اطلاع قبلی با من و کارشناس هنری ارشاد، یک روز قبل از اجرا با ورود به سالن اجرا، طرح تایید شده را برچید و طرح مدنظر خود را اجرا کرد؛ از این رو بنده با همکاری کارشناس هنری اداره فرهنگ و ارشاد مراتب کار را پیگیری کردم.

این کارشناس هنرهای معاصر با تاکید بر این که رفتار همکارم کاملا غیرحرفه‌ای بود، تصریح کرد: کارشناس هنری ارشاد سعی کرد ما به توافق برسیم ولی همکارم از هر گونه توافق سر باز زد و اصرار داشت که طرح پیشنهادی خود را اجرا کند.

وی با اشاره به حمایت‌های مالی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برای برپایی این نمایشگاه، خاطر نشان کرد: سعی می‌کنم در کارهای بعدی این عدم هماهنگی را جبران کرده و از وقوع چنین مسایلی پیشگیری کنم.

نصیحت‌گر در پایان اضافه کرد: لغو این مجوز به اعتبار هنری من لطمه زد؛ من از سازمان فرهنگی شهرداری رشت و ارشاد گیلان و کارشناس هنری ارشاد و هنرمندان و مخاطبان این نمایشگاه عذرخواهی می‌کنم و این نوید را می دهم که در آینده ای نزدیک با کار قوی تر و بهتر و همکارانی حرفه‌ای اثر بعدی را در گیلان به اجرا برسانم.

 

پوستر پرفورمنس آرت موزیکال مثلث:

 

«پرفورمنس آرت موزیکال مثلث»

 

 

انتهای پیام/

نشر این نوشته در
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
دسته‌بندیِ نوشته