مجوز نمایشگاه ۲ ساعت قبل افتتاح لغو شد / فیلم

سپهر نصیحت‌گر درباره لغو مجوز نمایشگاه چیدمان به رادیو گیلان گفت: مجوز ما به دلیل استفاده از واژه «نم کشیده» لغو شد.

توسط

انتشار

۲۸ فروردین ۱۴۰۰

گفتگو سپهر نصیحت گر با رادیو گیلان

به گزارش وبسایت سپهر نصیحت‌گر؛ بخشی از مصاحبه سپهر نصیحت‌گر درباره جزییات برگزاری اولین نمایشگاه چیدمان و هنر مفهومی استان گیلان که سانسور شده بود، منتشر شد.

سپهر نصیحت‌گر در گفتگو با رادیو گیلان گفت: نمایشگاه و کار ما با ممیزی‌های کارشناسی‌نشده و چهارچوب‌های بسته و پنجره‌های شکسته مواجه شد.

وی با اشاره به این که چهارچوب‌ها که نگذاشتند طرح ما به طور کامل اجرا شود، ادامه داد: چهارچوب‌های موجود حتی به واژه یا ویرگول یا نقطه واکنش نشان می‌دادند.

این هنرمند معاصر اضافه کرد: بخش سنتی نمایشگاه که نسبتا ضعیف‌تر اجرا شده اسیر ممیزی و کارشناسی اداره ارشاد شد.

وی با اشاره به این که نمایشگاه ما موضوعی اجتماعی و سیاسی داشت، اظهار داشت: با اضافه شدن بخش سنتی به نظر کارشناس هنری اداره ارشاد، موضوع نمایشگاه به اجتماعی و سیاسی و فرهنگی تغییر پیدا کرد.

سپهر نصیحت‌گر در خصوص متن دعوتنامه این نمایشگاه، توضیح داد: دعوت‌نامه و واژه‌ی نم کشیده برای معضلی شده بود که تا نیم ساعت قبل از برگزاری نمی‌دانستیم که نمایشگاه داریم یا نداریم، چرا که مجوز ما به دلیل استفاده از واژه «نم کشیده» لغو شد.

وی درباره مجتموع خاتم النبیا رشت، عنوان کرد: گالری مارلیک نم نکشیده و مجتمع خاتم الانبیا نم کشیده است.

این فعال هنر تجسمی تصریح کرد: در نشست اخیری که مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر داشتند، مطرح شد که عده‌ای در حال تمرین تئاتر با موش‌های داخل سالن هم درگیر بودند و این موضوع مشخص می‌کند که مجتمع نم کشیده است.

نصیحت‌گر خطاب به مسئولان و متولیان فرهنگ و هنر، گفت: هر کاری که برای اولین بار اجرا می‌شود ناهماهنگی‌هایی دارد و شایسته است مسئولانی که تا به امروز تحمل کرده‌اند و مقدار بیشتری تحمل کنند.

وی در خصوص صداهای در حال حاضر پخش در محیط نمایشگاه، اظهار داشت: صداهایی که در محیط نمایشگاه پخش می‌شوند مربوط به صداهای گذر از خیابان و بازار و صحبت‌های کارگران هستند.

این هنرمند، اضافه کرد: صداهای در حال پخش در محیط نمایشگاه در فرآیند اخذ مجوز نمایشگاه ضبط شده‌اند.

فیلم گفتگو با رادیو گیلان را بدون سانسور ببینید:

 

انتهای پیام/

چیدمان من اسم نداشت / وجود پوست موز بی‌دلیل نبود

نشر این نوشته در
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
دسته‌بندیِ نوشته